Autor:

ad min

Utworzono:

24.08.2020

Tej niedzieli wybraliśmy się na daleki wyjazd do Tarnoszyna na mecz z Szyszłą. Pogoda, która towarzyszyła nam podczas podróży zwiastowała deszczowe spotkanie i tak też się było. Wyszliśmy skoncentrowani i z myślą, że zadowoli nas jedynie komplet punktów. W pierwszych minutach gospodarze chcieli nas zaskoczyć odważną grą do przodu i nieustępliwością w środku pola. Po kwadransie gry najgroźniejszą szansę do otworzenia wyniku mieli zawodnicy Szyszły. Po strzale z pola karnego dobrą interwencją popisał się jednak Robert Jędruszko. Z każdą minutą nabieraliśmy pewności siebie a gra piłką po mokrej tego dnia murawie wyglądała co raz lepiej. W 23 minucie Sebastian Palikot podszedł do rzutu wolnego z niepozornie dalekiej odległości. Strzał wylądował niestety na poprzeczce, ale jeszcze w tej samej akcji udało nam się wywalczyć rzut rożny. Do piłki podszedł Krzysztof Branecki a świetnie zbiegający na pierwszy słupek Seba Palikot umieścił piłkę w siatce nie dając szans bramkarzowi. Otworzyliśmy więc wynik meczu i był to moment, w którym miało się grać łatwiej zawodnikom Sparty - i tak też było. Trzy minuty później prowadziliśmy już 2:0. Niesamowitym uderzeniem popisał się Michał Przyczyna, który uderzył piłkę z około 25 metra w samo okienko bezradnego golkipera rywali. Do końca pierwszej połowy prowadziliśmy grę i mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak po strzale głową Kamila Bosiaka, futbolówka minimalnie minęła światło bramki. Na przerwę schodziliśmy więc w dobrych humorach. Dwubramkowa przewaga dawała komfort i wydawało się, że przy odpowiedniej koncentracji w drugiej części gry, zdołamy zwyciężyć w tymspotkaniu. Rozpoczęła się jednak druga połowa a wraz z nią Szyszła zaczęła z każdą minutą dochodzić bardziej do głosu. W 53 minucie gospodarze byli blisko bramki kontaktowej, jednak strzał zza pola karnego minął minimalnie naszą bramkę. Dwie minuty później nadszedł moment, który odmienił ten mecz o 180 stopni i zapoczątkował coś, co nie ma prawa bytu nawet w takich ligach jak A czy B Klasa. Łukasz Stec wbiegł w pole karne i będąc na 8 metrze od bramki, został wycięty równo z trawą. Obrońca Szyszły nie zaliczył nawet kontaktu z piłką w tej sytuacji. Od tego momentu wkradła się przeogromna nerwowość i mecz po prostu wymknął się nam spod kontroli. Już kilka minut później gospodarze bliscy byli strzelenia bramki, ale strzał z pola karnego na raty wybronił nasz bramkarz. W kolejnych minutach to nasi rywale byli zdecydowanie częściej po stronie atakującej. Miały miejsce kolejne kontrowersyjne sytuacje na boisku a nerwowość niestety wzrastała. W 68 minucie stało się to czego się obawialiśmy i zarazem spodziewaliśmy patrząc na sytuację w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy, pechową interwencję zaliczył Michał Sołoducha, który zmylił bramkarza i trafił do bramki. Przez kolejne piętnaścieminut dalej to Szyszła miała więcej z gry, jednak nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji do wyrównania. Ostatnie pięćminut regulaminowego czasui kolejne trzy doliczone, były jednym wielkim chaosem. Dziwne decyzje arbitra, nerwowość w wyprowadzeniu piłki i niepotrzebne krzyki.Mieliśmy jeszcze 2-3 szanse po kontratakach ale bez pozytywnego skutku. W ostatniej minucie regulaminowego czasu wydarzyło się to, czego w przerwie meczu nie przyjmowaliśmy do świadomości. Gol wyrównujący. Rzut rożny, strzał głową, trafienie. Wydawało się, że gospodarze będą już zadowoleni z tego rezultatu. Nic bardziej mylnego. W jednej z ostatnich akcji sytuację sam na sam zmarnował zawodnik Szyszły, obijając spojenie bramki. Kilka chwil później usłyszeliśmy ostatni gwizdek w tym spotkaniu.